Bytte skole

Elever får tildelt skoleplass i det inntaksområdet hvor de bor ifølge folkeregisteret om høsten det året de fyller fem år. Foresatte som ønsker at barnet skal gå på en annen skole, kan søke om skolebytte. Familier som flytter ut av inntaksområdet og ønsker å beholde tildelt skoleplass, må også søke om skolebytte.

Søk om skolebytte

Veiledende frist for søknader som gjelder fra nytt skoleår er 1. januar. Søknadene blir behandlet innen utgangen av februar.

Hvilken skole og skolekrets sokner du til?

Opplæringsloven § 8-1 Skolen (ekstern lenke)

Forskrift om rett til skoleplass og skolebytte for Sandefjord kommunes grunnskoler