I forbindelse med bytte av innløpsrister på Enga RA i uke 18 vil vi stoppe renseanlegget i inntil 6 dager. Arbeidet starter mandag 27. april og vi regner med oppstart av anlegget igjen fredag 1. mai.
Urenset avløpsvann vil bli pumpet via utløpsledningen til normalt utslippspunkt ved Beinskjæra. For å unngå utslipp i bekken vil vi benytte 2 stk. dieseldrevne pumper for å få kloakken ut i fjorden via utløpsledningen. Det vil bli noe støy fra disse pumpene og arbeidene i denne perioden. De som jobber med å bytte ristene vil jobbe lange dager, fra 07:00 til 20:00.
Det kan bli nødvendig å redusere kapasiteten på Sentrum pumpestasjon mens arbeidet pågår. Avløpsvannet vil i så fall bli ført i en kanal fra pumpestasjonen og ut i fjorden ved ferjeleiet.
Eventuell bading i de berørte områdene frarådes mens arbeidet pågår og noen dager i etterkant.
Berørte parter er informert.
Evt. henvendelser rettes til seksjon Bydrift på telefon 33 41 63 50.