Feststemning da Vennerød skole åpnet sitt nye skolebibliotek
I dag var det endelig duket for den store åpningsfesten. Med besøk av en ekte kjendisillustratør og høytidelig snorklipping, ble det nye biblioteket ønsket velkommen av både elever og ansatte.
Det var en spent gjeng med elever og ansatte som samlet seg i gymsalen i dag kl 11:45. Rektor åpnet samlingen med å ønske velkommen, før avdelingsleder introduserte en helt spesiell gjest som hadde tatt turen for å kaste glans over dagen.
Besøk av forfatter og tegner av boksereien Krypto og Detektivbyråets tegner
Tegning laget til det nye biblioteketIngen ringere enn Hans Jørgen Sandnes, den kjente illustratøren og animatøren bak illustrasjonen av bøkene om Detektivbyrå nr. 2, forfatter og illustratør av bøkene i serien Krypto og mange andre kjente serier, gjestet skolen. Han snakket med barna om tegning og kreativitet, og tryllet frem en unik tegning mens alle så på. Denne tegningen ble signert og skal nå rammes inn for å få en hedersplass på veggen i det nye biblioteket.
Elevrådet tok ansvar
Biblioteket handler om elevene, og derfor var det naturlig at elevrådet spilte en sentral rolle. De overrakte blomster til Hans Jørgen som takk for at han stilte opp og gjorde dagen vår ekstra bra. Stina og Elin fikk blomster som takk for innsatsen med fornyelsen. Rektor har også bidratt stort i denne prosessen. Elevrådsrepresentantene holdt også tale hvor de ønsket alle velkommen inn, og de minnet samtidig om viktigheten av å ta vare på det nye rommet og følge de felles kjørereglene for bruk av biblioteket. Høydepunktet kom da elevrådet strakk ut et langt, rødt bånd. Hans Jørgen Sandnes fikk æren av å klippe snoren og erklærte med det biblioteket for offisielt åpnet til stor jubel.
Et rom for leseglede og ro
Etter fellessamlingen fikk hvert trinn komme inn på visning. Der ble de møtt av utstilte nyheter, ryddige bokhyller, myke tepper og splitter nye møbler. I tillegg til bøker er biblioteket utstyrt med spill og andre aktiviteter som skal bidra til et godt læringsmiljø.
Nå ser vi frem til at biblioteket skal bli flittig brukt. Alt ligger i hvert fall til rette for at elevene skal finne lesero og gode opplevelser i de nye rammene.